خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

توافق بر سر تمدید پیمان کیوتو

  در اجلاس قطر اجماع جهانی برای کاهش گازهای گلخانه ای به دست نیامد و در طول اجلاس با بحث و جدلهای طولانی و مخالفت تعدادی از کشورها به خصوص روسیه روبه رو شد ولی در نهایت تصمیم گرفته شد پیمان کیوتو تا سال ۲۰۲۰ تمدید شود و این سبب می شود محدودیتهایی برای مصرف کنندگان سوختهای هیدروکربنی ایجاد شود.

  در این اجلاس یک بسته پیشنهادی تصویب شد. این بسته پیشنهادی تصویب شده شامل: کمکهای مالی برای برخی از کشورها ی فقیر که از پیامدهای افزایش گرمایش جهانی متضرر می شوند و جمع آوری کمکهای مالی برای کاهش گازهای گلخانه ای است.

  پیمان کیوتو که در سال ۱۹۹۷تصویب شد ۳۵ کشور صنعتی را ملزم کرد که گازهای گلخانه ای را به میزان ۵/۲ درصد در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال ۱۹۹۰ کاهش دهند. در آن زمان آمریکا آن پیمان را رد کرد چرا که آمریکایی ها معتقد بودند پیمان کیوتو تعهدات الزام آوری برای برخی از اقتصادهای نوظهور در آن زمان، مثل چین اعمال نشده است.

  با  مقررات فعلی، تنها حدود 15 درصد از کل تولید جهانی این گاز‌ها را دربرخواهد گرفت که کارشناسان محیط زیست این میزان را برای حل بحران گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی ناکارآمد ارزیابی کردند. اگر روند تولید گازهای گلخانه به این ترتیب ادامه پیدا کند در سال جاری میلادی میزان دی اکسید کربن ۲.۶ درصد افزایش پیدا می کند که ۵۸ درصد بیشتر از سال ۱۹۹۰ است.

  گرمایش جهانی سبب وزش بادهای گرم،ذوب یخهای قطبی،بالا آمدن سطح آب دریاها و به زیر آب رفتن سواحل،خشکسالی در بعضی از مناطق کره زمین،بارشهای شدید در بعضی مناطق دیگر نظیر مناطق قطبی و جنب قطب و وزش توفانهای سهمگین به خصوص در مناطق حاره ای می شود.در این میان کشورهای کوچک جزیره ای گرمایش جهانی را تهدیدی جدی برای خود تلقی می کنند.


  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : درصد ,گرمایش ,گلخانه ,گازهای ,مناطق ,جهانی ,گرمایش جهانی ,گازهای گلخانه ,پیشنهادی تصویب ,پیمان کیوتو ,کاهش گازهای ,بسته پیشنهادی تصویب ,کاهش گازهای گلخانه ,
  توافق بر سر تمدید پیمان کیوتو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر