تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

توافق بر سر تمدید پیمان کیوتو

  در اجلاس قطر اجماع جهانی برای کاهش گازهای گلخانه ای به دست نیامد و در طول اجلاس با بحث و جدلهای طولانی و مخالفت تعدادی از کشورها به خصوص روسیه روبه رو شد ولی در نهایت تصمیم گرفته شد پیمان کیوتو تا سال ۲۰۲۰ تمدید شود و این سبب می شود محدودیتهایی برای مصرف کنندگان سوختهای هیدروکربنی ایجاد شود.

  در این اجلاس یک بسته پیشنهادی تصویب شد. این بسته پیشنهادی تصویب شده شامل: کمکهای مالی برای برخی از کشورها ی فقیر که از پیامدهای افزایش گرمایش جهانی متضرر می شوند و جمع آوری کمکهای مالی برای کاهش گازهای گلخانه ای است.

  پیمان کیوتو که در سال ۱۹۹۷تصویب شد ۳۵ کشور صنعتی را ملزم کرد که گازهای گلخانه ای را به میزان ۵/۲ درصد در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال ۱۹۹۰ کاهش دهند. در آن زمان آمریکا آن پیمان را رد کرد چرا که آمریکایی ها معتقد بودند پیمان کیوتو تعهدات الزام آوری برای برخی از اقتصادهای نوظهور در آن زمان، مثل چین اعمال نشده است.

  با  مقررات فعلی، تنها حدود 15 درصد از کل تولید جهانی این گاز‌ها را دربرخواهد گرفت که کارشناسان محیط زیست این میزان را برای حل بحران گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی ناکارآمد ارزیابی کردند. اگر روند تولید گازهای گلخانه به این ترتیب ادامه پیدا کند در سال جاری میلادی میزان دی اکسید کربن ۲.۶ درصد افزایش پیدا می کند که ۵۸ درصد بیشتر از سال ۱۹۹۰ است.

  گرمایش جهانی سبب وزش بادهای گرم،ذوب یخهای قطبی،بالا آمدن سطح آب دریاها و به زیر آب رفتن سواحل،خشکسالی در بعضی از مناطق کره زمین،بارشهای شدید در بعضی مناطق دیگر نظیر مناطق قطبی و جنب قطب و وزش توفانهای سهمگین به خصوص در مناطق حاره ای می شود.در این میان کشورهای کوچک جزیره ای گرمایش جهانی را تهدیدی جدی برای خود تلقی می کنند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 22 آذر 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : جهانی ,درصد ,مناطق ,گرمایش ,پیمان ,گازهای ,گازهای گلخانه ,گرمایش جهانی ,پیمان کیوتو ,کاهش گازهای ,پیشنهادی تصویب ,بسته پیشنهادی تصویب ,کاهش گاز ,
  توافق بر سر تمدید پیمان کیوتو

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149260
 • بازدید امروز :209288
 • بازدید داخلی :9054
 • کاربران حاضر :91
 • رباتهای جستجوگر:714
 • همه حاضرین :805

تگ های برتر