خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اجلاس قطر،تلاش برای کاهش گرمایش جهانی

  در اجلاس دوحه قطر که از دوشنبه(۶ آذرماه ۱۳۹۱) شروع شده است دیپلمات‌ها از سرتاسر جهان گرد هم آمده اند تا درباره مسائل آب‌وهوایی به خصوص نوسانات اقلیمی بحث و تبادل نظر کنند. شرکت کنندگان در پی یافتن راهی برای اجماع جهانی برای کاهش عوامل انسانی(انتشار گازهای گلخانه ای) در گرمایش جهانی هستند.

  البته بیشتر کارشناسان معتقد هستند که کشورهای عمده تولید کتتده گازهای گلخانه ای به خصوص آمریکا و چین هرگز راضی به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیستند و عملا اجماع جهانی در این زمینه غیر ممکن خواهد بود. به علاوه در این اجلاس بحث راجع به جایگزین کردن عهدنامه جهانی جدیدی به جای پروتکل کیوتو نیز مد نظر می باشد که پایان سال ۲۰۱۲ به اتمام می رسد. 

  همچنین در این اجلاس مذاکره کننده‌گان به دنبال وارد آوردن نیرو بر روی سازگاری آب‌وهوایی و جنگل‌زدایی خواهند بود و در مورد تعهدات اقتصادی هم به مجادله خواهند پرداخت. به ادعای موسسه منابع جهانی مستقر در واشنگتن، به نظر می‌رسد که کشورهای توسعه یافته تا حد زیادی در مسیر براورده کردن تعهدات خود در کپنهاگ هستند تا بتوانند به 30 میلیارد دلار حمایت مالی آب‌وهوایی سال 2010-2012 برسند .

  برای سال 2020/1399 تا 100 میلیارد دلار که تعهد شده( نشست آب‌وهوایی کانکون مکزیک در ماه دسامبر ۲۰۱۰ تشکیل شده در این باره تصمیم گرفته شد)برسانند . 


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : جهانی ,آب‌وهوایی ,گازهای ,گلخانه ,گازهای گلخانه ,میلیارد دلار ,انتشار گازهای ,اجماع جهانی ,انتشار گازهای گلخانه ,
  اجلاس قطر،تلاش برای کاهش گرمایش جهانی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر