جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

اجلاس قطر،تلاش برای کاهش گرمایش جهانی

  در اجلاس دوحه قطر که از دوشنبه(۶ آذرماه ۱۳۹۱) شروع شده است دیپلمات‌ها از سرتاسر جهان گرد هم آمده اند تا درباره مسائل آب‌وهوایی به خصوص نوسانات اقلیمی بحث و تبادل نظر کنند. شرکت کنندگان در پی یافتن راهی برای اجماع جهانی برای کاهش عوامل انسانی(انتشار گازهای گلخانه ای) در گرمایش جهانی هستند.

  البته بیشتر کارشناسان معتقد هستند که کشورهای عمده تولید کتتده گازهای گلخانه ای به خصوص آمریکا و چین هرگز راضی به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیستند و عملا اجماع جهانی در این زمینه غیر ممکن خواهد بود. به علاوه در این اجلاس بحث راجع به جایگزین کردن عهدنامه جهانی جدیدی به جای پروتکل کیوتو نیز مد نظر می باشد که پایان سال ۲۰۱۲ به اتمام می رسد. 

  همچنین در این اجلاس مذاکره کننده‌گان به دنبال وارد آوردن نیرو بر روی سازگاری آب‌وهوایی و جنگل‌زدایی خواهند بود و در مورد تعهدات اقتصادی هم به مجادله خواهند پرداخت. به ادعای موسسه منابع جهانی مستقر در واشنگتن، به نظر می‌رسد که کشورهای توسعه یافته تا حد زیادی در مسیر براورده کردن تعهدات خود در کپنهاگ هستند تا بتوانند به 30 میلیارد دلار حمایت مالی آب‌وهوایی سال 2010-2012 برسند .

  برای سال 2020/1399 تا 100 میلیارد دلار که تعهد شده( نشست آب‌وهوایی کانکون مکزیک در ماه دسامبر ۲۰۱۰ تشکیل شده در این باره تصمیم گرفته شد)برسانند . 


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 9 آذر 1391
  منبع
  برچسب ها : جهانی ,آب‌وهوایی ,اجلاس ,گازهای ,کاهش ,گلخانه ,گازهای گلخانه ,گرمایش جهانی ,میلیارد دلار ,انتشار گازهای ,برای کاهش ,انتشار گازهای گلخانه ,
  اجلاس قطر،تلاش برای کاهش گرمایش جهانی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر